LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sulmi në digën Nova Kakhovka/ Zelensky: Rusia nuk mund ta ndalë Ukrainën me ujë apo raketa

6 Qershor 2023, 11:44, Kosova & Bota CNA

Sulmi në digën Nova Kakhovka/ Zelensky: Rusia nuk mund ta ndalë

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, ka thënë se sulmi në digën në Nova Kakhovka tregon se trupat ruse "duhet të dëbohen nga çdo cep i tokës ukrainase".

Duke shkruar në "Telegram", Zelensky tha se "terroristët nuk do të jenë në gjendje të ndalojnë Ukrainën me ujë, raketa apo ndonjë gjë tjetër".

"Është vetëm fitorja e Ukrainës që do të kthejë sigurinë," tha ai, duke shtuar: "Dhe kjo fitore do të vijë."

Rusia ka mohuar kryerjen e sulmit në digë.

Zelensky bëri me dije se të gjitha shërbimet vazhdojnë të punojnë, pavarësisht nga dëmtimet, dhe i kërkon kujtdo që lexon përditësimin e tij të " të përhapë vetëm informacione zyrtare dhe të verifikuara".

Lajmet e fundit nga