LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Qëlloi me armë zjarri në ajër/ 46-vjeçari shqiptar godet me sëpatë efektivët e policisë

28 Shtator 2023, 08:42, Kosova & Bota CNA
Qëlloi me armë zjarri në ajër/ 46-vjeçari shqiptar
Foto ilustruese

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, në Neos Kosmos, ku një 46-vjeçar me origjinë shqiptare ka goditur me sëpatë efektivët e policisë, duke plagosur njërin prej tyre.

E gjithë ngjarja ka ndodhur pasi 46-vjeçari ia ka mabthur pasi ka qëlluar me armë zjarri në ajër.

Sipas informacioneve, gjithçka ka ndodhur rreth orës 19:30 të pasdites kur autoritetet kanë marrë një denoncim për një person që ndodhet në një shtëpi në rrugën Theoklitou dhe ka qëlluar në ajër.

Menjëherë në vendngjarje shkuan zyrtarë të Athinës DIAS (ekipi i Akropolit), ku i priste gruaja që kishte thirrur policinë me djalin e saj, të dy në gjendje shoku.

Me të mbërritur policia, 46-vjeçari me origjinë shqiptare ka hyrë në shtëpi dhe vëzhgua se çfarë po ndodhte i fshehur pas një perde.

Më pas, sipas informacioneve, efektivët e policisë DIAS kanë bërë sikur janë larguar nga vendi i ngjarjes, por dy prej tyre kanë hyrë në ballkonin e shtëpisë, duke pritur që autori të dilte sërish.

46-vjeçari ka dalë në ballkon, por në vend të armës mbante një sëpatë të madhe. Me të parë policët i sulmoi ata dhe e plagosi lehtë në dorë njërin prej tyre, e më pas është arrestuar./ CNA

Lajmet e fundit nga