LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Policia e Kosovës "blindon" 3 komuna në veri, kontrolle në terren

29 Shtator 2023, 08:43, Kosova & Bota CNA
Policia e Kosovës "blindon" 3 komuna në veri, kontrolle
Policia e Kosovës

Sot, Policia e Kosovës është duke zhvilluar kontrolle në pesë zona në tri komunat në veri të vendit dhe ky operacion lidhet me sulmin në Banjskë të Zveçanit.

Policia njofton se këto urdhër-kontrolle po zbatohen në koordinim me EULEX-in dhe KFOR-in.

"Sot, më datën 29.09.2023 Policia e Kosovës është duke zbatuar urdhëresën e gjykatës kompetente për kontrolle, në pesë lokacione në tri komunat në veri të Kosovës. Këto operacione janë duke u zhvilluar lidhur me ngjarjet e fundit të ndodhura në fshatin Banjskë. Operacioni policor është duke vazhduar nga njësitet relevante të Policisë së Kosovës, me prezencën në vend ngjarje të Prokurorit (të PSRK-së). Me këtë rast Policia e Kosovës njofton qytetarët se nuk kanë nevojë për ndonjë shqetësim. Këto urdhër kontrolle, janë duke u zbatuar në koordinim me EULEX dhe KFOR", njofton Policia e Kosovës. /CNA

 

 

 

Lajmet e fundit nga