LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Deputeti serb: Vuçiç, sanksioni më i madh për shtetin tonë

28 Shtator 2023, 20:00, Kosova & Bota CNA
Deputeti serb: Vuçiç, sanksioni më i madh për shtetin
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç

Deputeti serb i partisë “Zajedno”, Djordje Miketiç, ka hedhur akuza ndaj presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç, teksa foli për tensionet në Kosovë.

Miketiç tha se Vuçiç është sanksioni më i madh i Serbisë.

Ai deklaroi në një intervistë me Bruna Çifligun se udhëheqja e tij i ka bërë dëm të madh shtetit serb, pasi po i bllokon rrugën për në BE.

“Unë mendoj se Vuçiç është sanksioni më i madh i Serbisë. Udhëheqja e tij e ka bërë situatën të tmerrshme për serbët, po bllokon rrugën e Serbisë në BE, po përballemi me një inflacion të tmerrshëm, ne i kemi sanksionet dhe ato quhen Vuçiç. Unë them se sanksionet nuk kanë për ta dëmtuar vendin tim, po këtu në Serbi në vuajmë nga çrregullim postraumatik si persona të tjera në rajon, ku kemi ende aromën e armëve dhe luftës, ndaj duhet t’i shtyjmë politikanët tanë në tryezën e bisedimeve për t’i zgjidhur gjërat”, theksoi deputeti serb./ CNA

Lajmet e fundit nga