LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Pas Shteteve të Bashkuara, BE kërcënon të ndalojë TikTok-un

22 Prill 2024, 17:39, Kosova & Bota CNA

Pas Shteteve të Bashkuara, BE kërcënon të ndalojë

Komisioni Evropian po merr masa, për të arritur një ndalim sa më të shpejtë të TikTok-ut në vendet e Unionit.

Që prej ditës së enjte, BE mendon të kufizojë disa funksione të aplikacionit TikTok Lite, i lançuar në Francë dhe Spanjë për të inkurajuar përdoruesit të kalojnë më shumë kohë në platformë, duke përdorur një sistem shpërblimesh.

Brukseli është i shqetësuar për "rreziqet e dëmtimit serioz të shëndetit mendor të përdoruesve", përfshirë të miturit, që rrjedhin nga programi i shpërblimeve që mund të shkaktojnë "varësi"./ CNA

 

Lajmet e fundit nga