LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mosmarrëveshja për targat/ Stoltenberg: Përshkallëzimi duhet të shmanget

21 Nëntor 2022, 20:41, Kosova & Bota CNA
Mosmarrëveshja për targat/ Stoltenberg: Përshkallëzimi duhet
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka reaguar pasi mes Serbisë dhe Kosovës nuk pati një marrëveshje për targat.

Pas një bisede me Josep Borrell, Stoltenberg ka shkruar në Twitter se përshkallëzimi duhet të shmanget.

“Jemi të zhgënjyer që nuk ishte e mundur të zgjidhej mosmarrëveshja e targave. Tani është koha për përgjegjësi dhe zgjidhje pragmatike. Përshkallëzimi duhet të shmanget.@NATO_KFOR mbetet vigjilent”, shkruan Stoltenberg./ CNA.al

Lajmet e fundit nga