LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Gjashtë viktima nga sulmi me thikë në qendrën tregtare në Sydney

13 Prill 2024, 12:07, Kosova & Bota CNA

Gjashtë viktima nga sulmi me thikë në qendrën tregtare

Gjashtë persona kanë mbetur të vdekur nga një sulm me thikë në një qendër tregtare të Sydney-it.

Agresori u qëllua për vdekje nga një oficer. Ndërkohë në mesin e të plagosurve është një fëmijë i vogël.

Kryeministri australian,  Anthony Albanese thotë se "zemrat janë me të plagosurit" dhe falënderoi të parët që u përgjigjën.

Policia vazhdon t'u bëjë thirrje njerëzve që të shmangin zonën pasi qindra njerëz u evakuuan mëngjesin e së shtunës./CNA 

 

Lajmet e fundit nga