LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tërmeti me magnitudë 4.5 ballë godet Greqinë

13 Prill 2024, 09:02, Kosova & Bota CNA

Tërmeti me magnitudë 4.5 ballë godet Greqinë

Një tërmet me magnitudë 4.5 ballë i shkallës Rihter ka goditur Greqinë mëngjesin e sotëm. Epiqendra e tërmetit ndodhej 2 kilometra në jug-juglindje të Vasilikos Istiia dhe thellësia u vlerësua në 18.7 kilometra, sipas Institutit Gjeodinamik.

Tërmeti me magnitudë 4.5 u pasua nga 7 pasgoditje të tjera deri në orën 7:30 të mëngjesit. 

Deri më tani nuk raportohet për persona të lënduar./CNA 

Tërmeti me magnitudë 4.5 ballë godet Greqinë

Lajmet e fundit nga