LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E rëndë në Ferizaj/ Vritet me armë një grua brenda institucionit

12 Prill 2024, 16:12, Kosova & Bota CNA

E rëndë në Ferizaj/ Vritet me armë një grua brenda

Një grua ka mbetur e vrarë nga të shtënat me armë zjarri në Qendrën për Punë Sociale në Ferizaj, pasditen e 12 prillit, konfirmoi Policia e Kosovës.

Zëdhënësi i policisë së Kosovës për rajonin e Ferizajt, Kanun Veseli, tha për Radion Evropa e Lirë se gruaja ka vdekur në vendin e ngjarjes, ndërkaq është plagosur edhe një burrë, “i cili është dërguar në Qendrën Emergjente në Ferizaj”.

“I dyshuari pasi ka shtënë me armë zjarri është larguar në drejtim të panjohur”, tha ai, duke shtuar se policia rreth orës 15:15 ka arritur që ta arrestojë atë.

“Ekipet e hetuesve dhe teknikët për krime janë në vendin e ngjarjes janë duke e ekzaminuar vendin e ngjarjes, ndërkaq për të gjitha veprimet policore është njoftuar Prokurori i Shtetit”, tha Veseli.

Policia nuk dha detaje për motivet e kësaj vrasjeje./ Rel

Lajmet e fundit nga