LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Sulm me thikë në qendrën tregtare të Sydney-t, raportohet për viktima

13 Prill 2024, 09:38, Kosova & Bota CNA
Sulm me thikë në  qendrën tregtare të Sydney-t, raportohet
Foto nga vendi i ngjarjes

Një person ka kryer një sulm me thikë në një qendër tregtare të Sydney-t. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në qendrën tregtare Westfield në kryqëzimin Bondi dhe mediat lokale raportojnë se disa njerëz kanë humbur jetën.

Ngjarja është në vazhdim dhe u kërkohet qytetarëve të shmangin zonën. Mësohet se agresori është qëlluar për vdekje nga policia. 

Zona është evakuuar dhe në rrjetet sociale ka foto të ambulancave dhe automjeteve të policisë në vendngjarje./CNA

Lajmet e fundit nga