LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Arrestohen 67 refugjatë në kufi, donin të hynin ilegalisht nga Shqipëria drejt Kosovës

19 Qershor 2022, 21:53, Kosova & Bota CNA

 

Arrestohen 67 refugjatë në kufi, donin të hynin ilegalisht nga
Refugjatët e kapur në kufi

Policia kufitare e Kosovës dhe e Shqipërisë kanë arrestuar 67 refugjatë, të cilët po tentonin të hynin ilegalisht në territorin e Kosovës, nga Shqipëria.

Këtë e ka bërë të ditur Policia e Kosovës përmes një njoftimi në "Facebook", ku ka thënë se autoritetet policore kufitare janë duke bashkëpunuar ngushtë në zbulimin e mundshëm të personave të cilët mund të kenë qenë duke i kontrabanduar./CNA.al

Arrestohen 67 refugjatë në kufi, donin të hynin ilegalisht nga

Lajmet e fundit nga