LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Rama's threats to the EU ridiculous? No one took them seriously

2022-06-22 20:00:00, Opinione Petrit Vasili
Rama's threats to the EU ridiculous? No one took them seriously
Petrit Vasili

Rama's bravery to boycott the EU took less than 24 hours.

Vulgar in form and provincial in content was just a show of inferiority, which accompanies Rama since he has appeared in politics.

The threats from the channel mouse are so ridiculous that no one took them seriously, so even with a tail in the saddle, Rama will participate in the meeting, making everyone laugh.

But everyone understood that the inferior mouse is nothing but a tail and throat catcher, who has stripped the pots in Belgrade and raises and lowers them as Belgrade requires.

A mundet që një mi që i ka nxirë  faqen e Shqipërisë me korrupsion të tmerrshëm, pastrim parash, krim të organizuar dhe trafik droge pa fund guxon e bën veprime karagjozi duke ju gafurrur Europës me trimëri prej miu.

I lig në strategjinë e zezë së krijimit të alibive për t'ju larguar rrugës europiane, miu nuk lë rast pa shfrytëzuar për ti bërë shërbim strategjisë së tij serbo-ruse anti euroatlantike.

Si mundet ky miu të gafurret në emër të një Ballkani te Hapur gjysmagjel dhe të telekomanduar në Beograd.

Asnje devijim nuk mund të ketë nga orientimi proeuropian, që duan pa asnjë dileme 100% e shqiptarëve.

Përveç miut Rama nuk ka asnjë shqiptar të vetëm, që ta shohë të ardhmen e tij nga Beogradi dhe Moska.

Çdo ditë e miut në pushtet do të thotë që në zyrën e kryeministrit të qëndrojë një antishqiptar dhe një pjellë anti perëndim.

Every minute further means only stones on wheels and new betrayals against Albania's European path.

The latest tragicomic appearance of the mouse, which makes it arrogant in front of a giant Europe in every way, is proof of how much Albania has been damaged by this Belgrade mouse.

Therefore, all together for a single European Albania and to rid the inferior mouse by any means, which infects the European integration of our country. /CNA.al

 

18:04 Opinione Ilir Levonja

Jo-ja e radhës

Edi Rama sapo i doli përpara jo-së së radhës së Bashki...

10:05 Opinione Ditmir Bushati

War and hope

"Ukrainians are ready to give their lives for the Euro...

Lajmet e fundit nga