LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

The "dead" souls of PD / 40 thousand democrats "dressed" with Armani and Gucci will go out in protest led by the Duma

2022-06-19 15:18:00, Opinione Bejdo Malo
The "dead" souls of PD / 40 thousand democrats "dressed"
Illustrative photo

"I am for protests at any moment… this is accompanied by Albanians, it requires a guide, a man who can barely cope with his troubles can go and lead a protest, he needs a guide, so I tell the youth to enter politics. because the social elevator, the middle class, is gone. "Poverty is the greatest and most dictatorial violence."

Oh god put down on the ground these aliens dressed in Armani, with two ounces of manicure, with two ounces of powder. These aliens know that protests are TV appearances. This democrat of Lulëzim Basha, Grida Duma from January until now has appeared about 10 times on the stage of Brola.

Dhe nja 200 herë tek nëpër emisionet e çdo televizioni të varur  nga Hyrjeti. Tërë këta demokratët e klonuar të Lulëzim Bashës, që s’kanë  asnjë lidhje me 700 mijë demokratët dhe PD, që s’shkojnë dot tek votuesit, nga mëngjezi në darkë i ke si Fanti Spathi në çdo lloj lloj emisioni nga ai gatimeve me qepë dhe deri tek  emisionet e natës me emra shtëpish publike kur moderatoret flakin reçipetat para syve të tyre. Turp tu vijë të gjithë bishtundësave Alibej  me shokë. Por më turp kur këta bëjnë thirrje për protesta. Deputeti denoncimin dhe intervistën e jep mes votuesve.

Këta të pa mend dhe që s’përfaqësojnë askënd, mbetën studjove të televizioneve. Zhgarraviten nëpër studjo si vemje dhe flasin për varfëri, greva drmostrada protesta të veshur me “Armani” me “Guci”. Ndërrojnë kostumet çdo natë dhe mbajnë leksione të shëmtuara nëpër studjot e Muç Nanos, Qorri Rakipit, mishit me dy sy Blendit e çdo studjo. Kjo shkonte në fushatë me “Renxh” të 2020 dhe kërkon protesta. Dashamir Shehi na ngriti një shqetësim shumë legjitim.

Mbeta në Kavajë tha. Kisha 4200 vota. Mi vodhën. Po kush thoni ju. Grida Duma më thanë komisionerët ankohej Dashi, u thoshte që mi kaloni mua se s’më hedh në gjyq Dashi do bëjë zhurmë dhe kaqë. Kjo ëahtë deputetja me “Armani”, dhe “Guci” që fton demokrtët në protesta. Unë mendoj se sot të votohet përsëri votuesit do të vendosin njësoj për votën si më 25 prill. Shumë mirë e kemi Erisën, Oltën, e kompani. Ja si votuam kush do vijë, Grida, Dhurata, Jorida Pampuri.

Mos o zot mirë i kemi këto që kemi. Këtë duhet të kuptojnë këto biba. S’përfaqësojnë asgjë, dhe asnjë  votues e demokrat. I vetmi përaqësim i tyre është Lulzim Basha i shndërruar pas dyerve të blinduara të PD, në dyshen zogu bishtunsës Alibej dhe zogu pa bisht Gazi. Po ku merr vesh Grida nga këto punë. Mu kujtua “Liria” numur 68 e Lumo Skëndos…ja ç’shkruante mëndjendrituri.

-Po ky përfilm më bën të mejtohem: pse kaqë të varfër dhe pse kaqë të  errët? Ç’i mungon këtij vendi të bukur dhe të moçëm? Cila është forca, ku është ….që po dal dhe ti jap shpirt kësaj lënde që sot fle si e vdekur?…..Eh moj Grida që ditën që erdhe ti me Lulin ky vend rron dhe duket sikur fle si vdekur.

Ju ishit krejt artificialë, në trupin e PD, e degjeneruat si kauzë e shputë tek Kujtim Gjuzi, e kompani, por tani që të shikojmë tyj Dash Sulën, Korroveshin, Gështenjën Gazin Alibejn Salianjin, Pampurin Flamir Hoxhën dhe nja 20 që kurrë s’ua fiksojmë dot as emrin as fytyrën na bëtë të harrojmë Kujtim Gjuzin, Jenisherin, Rudina Hajdarin që vlrtitet si ajo pula pa kokë. Jua kaluat dhe e keqja është se deri më 25 qërshor 2025, s’kemi ç’u bëjmë do na mbini në sy. Aty do tu kemi.

Ju prisni që ambasada të arrestojë Sali Berishën që të vini ju. Gënjeni veten  moj bukuroshe që më  thonë që rri katër orë në permanet para çdo dalje televizive. Edhe ta arrestojnë Sali Berishën jam i bindur që ju e keni mbyllur kapitullin. Hani pini këndoni dhe bëni qejf deri më 25 qërshor 2025. Lumo Skendua pyeti deputet Sulën. Më në fund thotë mëndjendrituri Mitat Frashëri pyes  Sulën për punët e konstuticionit dhe të kuptoj gjykimin e këtij njeriu por më përgjigjet me  fjalët që se pandehja kurrë.

-E ku di unë ç është hyrjeti ato  sende Hoxha i di. Dhe ju në këtë derexhe e keni shpurë. Hyrjeti fryhet si cyrrybabë s’ngopet si kërpusha me gjak në bark të lopës. Nga ju s’kemi asnjë shpresë. E vetmja shpresë është që hyrjeti kërpushë të pëlcasë vetë nga ngopja me gjak. Se ju s’kuptoni një gjë. Jeni dhe naivë pa le. Ata që ju ftojnë në televizionet e hyrjetit vrasin  tre zigj me një gur. Trullosin këtë popull, i krijojnë iluzionin ambasadorkës se demokracia  funksionon dhe i shërbejnë hyrjetit.

Even Andi Bushati who seems to hit him is in the role. The DP will never come, instead of the entrance. He insults Rama but up to a height of 40 cm just above the knee. Below no. You have seen how we do variety with your names and your nicknames Lorent Vangjeli, Baton Haxhiu with Andi Bushati, and others and my Grida. You came out of Henry Moorish school. You saw what they did. E coptuan si hijenat.

Whatever you want to say, nothing sticks and takes place. You do not have any kind of authority or force. No one obeys you. The leftists are loved for show business, for television. This people is a party, but with a party with the red womb of communism, the others are not afraid that it will make the entrance plots my daughter. You are like the dead souls of Gogol You are politically dead but the Entry has you on the payroll.

10:05 Opinione Ditmir Bushati

War and hope

"Ukrainians are ready to give their lives for the Euro...

09:46 Opinione CNA

Sovereign subjects

There are a hundred, a thousand, maybe many more unpro...

Lajmet e fundit nga