LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sërish në ‘krizë’/ Monedhat e huaja në rënie, këmbimi valutor 26 dhjetor 2022

26 Dhjetor 2022, 08:17, Ekonomi CNA
Sërish në ‘krizë’/ Monedhat e huaja në
Foto ilustruese

Dollari amerikan blihet me 106.9 lekë dhe shitet me 108 lekë.

Euro blihet me 113.7 lekë dhe shitet 114.5 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 128.3 lekë dhe shitet me 130 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 114 lekë, ndërsa në shitje me 115 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 78.3 lekë dhe në shitje me 81 lekë.

Më poshtë iu sjellim kursit e këmbimit për monedhat e tjera./CNA.al

Sërish në ‘krizë’/ Monedhat e huaja në

Lajmet e fundit nga