LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Euro, dollari, paundi sërish të zhvlerësuara përballë lekut/ Kursi i këmbimit sot, 24 dhjetor 2022

24 Dhjetor 2022, 08:08, Ekonomi CNA

Euro, dollari, paundi sërish të zhvlerësuara përballë

Prej disa ditësh monedhat e huaja nuk po njohin rritje.

Dollari amerikan blihet me 107 lekë dhe shitet me 108.1 lekë.

Euro blihet me 113.7 lekë dhe shitet 114.4 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 128.4 lekë dhe shitet me 129.4 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 114.1 lekë, ndërsa në shitje me 115.1 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 78.4 lekë dhe në shitje me 81 lekë.

Më poshtë iu sjellim kursit e këmbimit për monedhat e tjera./CNA.al

Euro, dollari, paundi sërish të zhvlerësuara përballë

Lajmet e fundit nga