LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Euro barazohet me frangën zvicerane/ Kursi i këmbimit, 19 dhjetor 2022

19 Dhjetor 2022, 08:17, Ekonomi CNA

Euro barazohet me frangën zvicerane/ Kursi i këmbimit, 19 dhjetor 2022

Dollari amerikan e nis javën duke u këmbyer me 107 Lekë, euro dhe franga zvicerane me 114 lekë.

Sot, me 19 dhjetor 2022, dollari amerikan blihet me 107.4 lekë dhe shitet me 108.3 lekë.

Euro blihet me 114.3 lekë dhe shitet 115 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 130.4 lekë dhe shitet me 132.5 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 114.7 lekë, ndërsa në shitje me 115.8 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 78.4 lekë dhe në shitje me 81.5 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Euro barazohet me frangën zvicerane/ Kursi i këmbimit, 19 dhjetor 2022

Lajmet e fundit nga