LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Euro “dobësohet” nga dita në ditë/ Kursi i këmbimit, 12 dhjetor 2022

12 Dhjetor 2022, 08:12, Ekonomi CNA

Euro “dobësohet” nga dita në ditë/ Kursi i

Euro po e mbyll vitin në rënie. Të gjithë ata që janë të interesuar për të blerë euron, vlera kap kuotat e 115 lekëve. Edhe dollari amerikan ka regjistruar rënië të ndjeshme, duke u këmbyer me 109 lekë.

Sot, me 12 dhjetor 2022, dollari amerikan blihet me 109.7 lekë dhe shitet me 110.9 lekë.

Euro blihet me 115.4 lekë dhe shitet 116 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 133.4 lekë dhe shitet me 134.8 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 116.6 lekë, ndërsa në shitje me 117.5 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 79.9 lekë dhe në shitje me 82 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Euro “dobësohet” nga dita në ditë/ Kursi i

Lajmet e fundit nga