LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Dollari amerikan, gati të prekë fundin/ Kursi i këmbimit, 2 dhjetor 2022

2 Dhjetor 2022, 08:06, Ekonomi CNA

Dollari amerikan, gati të prekë fundin/ Kursi i këmbimit, 2

Dollari amerikan duket se po prek fundin në tregun valutor në vendin.

Nga dita në dita një rënie të madhe. Brenda dy ditësh ka rënë në 110 lekë në blerje. Euro prej disa ditësh po qëndron në njëjtin pozicion, më poshtë se franga zvicerane.

Sot, me 2 dhjetor 2022, dollari amerikan blihet me 110.5 lekë dhe shitet me 112.5 lekë.

Euro blihet me 116.5 lekë dhe shitet 117.1 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 134.7 lekë dhe shitet me 136 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 117.4 lekë, ndërsa në shitje me 118.3 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 82 lekë dhe në shitje me 84 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Dollari amerikan, gati të prekë fundin/ Kursi i këmbimit, 2

Lajmet e fundit nga