LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Të gjitha monedhat me rënie/ Kursi i këmbimit, 14 dhjetor 2022

14 Dhjetor 2022, 08:05, Ekonomi CNA

Të gjitha monedhat me rënie/ Kursi i këmbimit, 14 dhjetor 2022

Euro po e mbyll vitin në rënie. Të gjithë ata që janë të interesuar për të blerë euron, vlera kap kuotat e 114 lekëve. Edhe dollari amerikan ka regjistruar rënie të ndjeshme, duke u këmbyer me 109.4 lekë.

Sot, me 14 dhjetor 2022, dollari amerikan blihet me 107.3 lekë dhe shitet me 108.8 lekë.

Euro blihet me 114.3 lekë dhe shitet 115 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 132.3 lekë dhe shitet me 133.8 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 115.1 lekë, ndërsa në shitje me 117.4 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 78.8 lekë dhe në shitje me 81 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Të gjitha monedhat me rënie/ Kursi i këmbimit, 14 dhjetor 2022

 

Lajmet e fundit nga