LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Paundi i zhvlerësuar, monedhat e tjera pësojnë rënie/ Kursi i këmbimit, 17 dhjetor 2022

17 Dhjetor 2022, 08:09, Ekonomi CNA

Paundi i zhvlerësuar, monedhat e tjera pësojnë rënie/ Kursi

Paundi britanik e cila ishte monedha që këmbehej në vlera më të larta më lekun, ka regjistruar një rënie të ndjeshme, nga 134 në 130 lekë.

Sot, me 16 dhjetor 2022, dollari amerikan blihet me 106.8 lekë nga 107.02 që ishte dje dhe shitet me 108.2 lekë.

Euro blihet me 114.2 lekë dhe shitet 115 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 130  lekë dhe shitet me 132.4 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 115.1 lekë, ndërsa në shitje me 116.4 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 78.4 lekë dhe në shitje me 81.5 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Lajmet e fundit nga