LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Këmbimi valutor, 18 dhjetor 2022/ Sa do të blihen dhe shiten sot monedhat e huaja?

18 Dhjetor 2022, 08:29, Ekonomi CNA
Këmbimi valutor, 18 dhjetor 2022/ Sa do të blihen dhe shiten sot
Foto ilustruese

Sot, me 18 dhjetor 2022, dollari amerikan blihet me 105.7 lekë dhe shitet me 110.7 lekë.

Euro blihet me 113.1 lekë dhe shitet 118.1 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 128.3 lekë dhe shitet me 134.3 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 113.2 lekë, ndërsa në shitje me 119.2 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 76 lekë dhe në shitje me 82 lekë./ CNA.al

Këmbimi valutor, 18 dhjetor 2022/ Sa do të blihen dhe shiten sot

Lajmet e fundit nga