LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Euro nuk i kapërcen dot kuotat e 116 lekëve/ Kursi i këmbimit, 31 janar 2023

31 Janar 2023, 08:07, Ekonomi CNA

Euro nuk i kapërcen dot kuotat e 116 lekëve/ Kursi i këmbimit, 31

Monedha e eurozonës e mbyll muajin janar në vlerat e 116 lekëve.

Dollari amerikan, në kuotat e 106 lekëve.

Franga zvicerane e lë janarin më ulët se euro duke u këmbyer me 115 lekë, dhe vijon të kryesojë paundi britanik, që këmbehet me 131 lekë.

Sot, më 31 janar 2023, dollari amerikan blihet me 106.7 lekë dhe shitet me 107.5 lekë.

Euro blihet me 116.3 lekë dhe shitet 116.8 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 131.7 lekë dhe shitet me 132.7 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 115.2 lekë, ndërsa në shitje me 116 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 79.9 lekë dhe në shitje me 82 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Euro nuk i kapërcen dot kuotat e 116 lekëve/ Kursi i këmbimit, 31

Lajmet e fundit nga