LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dollari amerikan zbret disa shkallë nën euron/ Kursi i këmbimit, 29 janar 2023

29 Janar 2023, 08:17, Ekonomi CNA

Dollari amerikan zbret disa shkallë nën euron/ Kursi i këmbimit,

Monedhat e huaja e mbyllin javën, në vlera të ulëta. Dollari amerikan ka mbetur në kuotat e 107 lekëve, euro në kuotat e 116 lekëve.

Paundi britanik vijon të kryesojë në këmbimin valutor, duke u këmbyer mbi 130 lekë.

Kështu, sot, më 29 janar 2023, dollari amerikan blihet me 107 lekë dhe shitet me 107.8 lekë.

Euro blihet me 116.3 lekë dhe shitet 116.8 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 131.9 lekë dhe shitet me 133 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 115.5 lekë, ndërsa në shitje me 116.4 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 80 lekë dhe në shitje me 82 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Dollari amerikan zbret disa shkallë nën euron/ Kursi i këmbimit,

Lajmet e fundit nga