LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dollari dhe euro, sërish në rënie/ Ngjitet franga zvicerane, këmbimi valutor 26 janar 2023

26 Janar 2023, 08:12, Ekonomi CNA
Dollari dhe euro, sërish në rënie/ Ngjitet franga zvicerane,
Foto ilustruese

Sot, më 26 janar 2023, dollari amerikan blihet me 106.3 lekë dhe shitet me 107.5 lekë.

Euro blihet me 116.2 lekë dhe shitet 116.7 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 131.3 lekë dhe shitet me 132.5 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 115.3 lekë, ndërsa në shitje me 116.2 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 79.2 lekë dhe në shitje me 81.5 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Dollari dhe euro, sërish në rënie/ Ngjitet franga zvicerane,

Lajmet e fundit nga