LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zhvlerësohen monedhat e huaja, kthehen në kuotat e një jave më parë/ Kursi i këmbimit, 27 janar 2023

27 Janar 2023, 08:16, Ekonomi CNA

Zhvlerësohen monedhat e huaja, kthehen në kuotat e një jave

Monedhat e huaja janë kthyer në vlerat e një jave më parë.

Sot, me 27 janar 2023, dollari amerikan blihet me 106.8 lekë dhe shitet me 107.8 lekë.

Euro blihet me 116.3 lekë dhe shitet 116.9 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 131.8 lekë dhe shitet me 132.7 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 115.4 lekë, ndërsa në shitje me 116.4 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 80 lekë dhe në shitje me 82 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Zhvlerësohen monedhat e huaja, kthehen në kuotat e një jave

 

Lajmet e fundit nga