LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Ngrin” euro, “lëkunden” monedhat tjera/ Kursi i këmbimit, 28 janar 2023

28 Janar 2023, 08:17, Ekonomi CNA
“Ngrin” euro, “lëkunden” monedhat tjera/ Kursi i
Foto ilustruese

Monedhat e huaja kanë pasur luhatje të lehta krahasim me ditët e tjera, ndërsa euro ka ngrirë.

Sot, më 28 janar 2023, dollari amerikan blihet me 107 lekë dhe shitet me 108 lekë.

Euro blihet me 116.3 lekë dhe shitet 116.9 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 132 lekë dhe shitet me 133 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 115.4 lekë, ndërsa në shitje me 116.4 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 80 lekë dhe në shitje me 82 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./ CNA.al

“Ngrin” euro, “lëkunden” monedhat tjera/ Kursi i

Lajmet e fundit nga