LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Euro dhe dollari nuk ndryshojnë kurs/ Këmbimi valutor, 14 gusht 2022

14 Gusht 2022, 08:13, Ekonomi CNA

Euro dhe dollari nuk ndryshojnë kurs/ Këmbimi valutor, 14 gusht 2022

Monedhat e huaja e mbyllin javën pa ndryshuar kurs.  Edhe sot ato këmbehen në vlera të njëjta si një ditë më parë.

Sot në tregun valutor dollari amerikan blihet me 113.5 lekë dhe shitet 114.5 lekë.

Euro sot blihet me 116.7 lekë në shitje, sot këmbehet me 117.5 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 136.8 lekë, dhe shitet me 138.2 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 119.8  lekë, shitet me 121  lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 88.1 lekë dhe shitet me 89.8  lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Euro dhe dollari nuk ndryshojnë kurs/ Këmbimi valutor, 14 gusht 2022

Lajmet e fundit nga