LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Dobësohet” dollari, franga zvicerane më lart se euro/ Kursi i këmbimit, 11 gusht 2022

11 Gusht 2022, 08:12, Ekonomi CNA

“Dobësohet” dollari, franga zvicerane më lart se euro/

Dollari amerikan po ndjek rrugën e euros në tregun valutor, ku pozitat sa vijnë e dobësohen.

Euro mbetet në pozicione të njëjta në kuotat e 116 lekëve, duke ia kaluar edhe franga zvicerane.

Kështu, sot në tregun valutor dollari amerikan blihet me 112.8 lekë dhe shitet 114 lekë.

Euro sot blihet me 116.2 lekë në shitje, sot këmbehet me 117 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 136.6 lekë, dhe shitet me 138.2 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 118.8  lekë, shitet me 120 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 87.4 lekë dhe shitet me 89.2  lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

“Dobësohet” dollari, franga zvicerane më lart se euro/

Lajmet e fundit nga