LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Euro dhe dollari nuk ndryshojnë pozicion/ Kursi i këmbimit, 12 gusht 2022

12 Gusht 2022, 08:17, Ekonomi CNA

Euro dhe dollari nuk ndryshojnë pozicion/ Kursi i këmbimit, 12 gusht

Monedhat e huaja kanë një qëndrueshmëri në blerje dhe shitje. Nuk ka luhatje të mëdha në krahasim me një ditë më parë.

Kështu, sot në tregun valutor dollari amerikan blihet me 112.6 lekë dhe shitet 114 lekë.

Euro sot blihet me 116.6 lekë në shitje, sot këmbehet me 117 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 137 lekë, dhe shitet me 138.5 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 119.3  lekë, shitet me 120.5  lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 87.8 lekë dhe shitet me 89.4  lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Euro dhe dollari nuk ndryshojnë pozicion/ Kursi i këmbimit, 12 gusht

Lajmet e fundit nga