LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Euro dhe dollari në krizë/ Bie dhe paundi, kursi i këmbimit, 6 Shkurt 2023

6 Shkurt 2023, 08:16, Ekonomi CNA
Euro dhe dollari në krizë/ Bie dhe paundi, kursi i këmbimit, 6
Foto ilustruese

Sot me 6 shkurt, dollari amerikan blihet me 106.9 lekë dhe shitet me 107.8 lekë.

Euro blihet me 115.7 lekë dhe shitet 116.3 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 128.8 lekë dhe shitet me 129.8 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 115.2 lekë, ndërsa në shitje me 116.2 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 79.8 lekë dhe në shitje me 81.8 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Euro dhe dollari në krizë/ Bie dhe paundi, kursi i këmbimit, 6

Lajmet e fundit nga