LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Euro barazohet me frangën zvicerane/ Kursi i këmbimit, 3 shkurt 2023

3 Shkurt 2023, 08:03, Ekonomi CNA

Euro barazohet me frangën zvicerane/ Kursi i këmbimit, 3 shkurt 2023

Euro këmbehet sot me lekun po aq sa franga zvicerane në kuotat e 115 lekëve. Dollari amerikan nuk ka lëvizuar nga pozicioni i këmbimit me 106 lekë.

Rënie ka regjistruar Paundi britanik, i cili ka rënë në kuotat e 129 lekëve nga 130 që ishte ditët e kaluara.

Sot, më 3 shkurt 2023, dollari amerikan blihet me 106.3 lekë dhe shitet me 107.3 lekë.

Euro blihet me 115.9 lekë dhe shitet 116.5 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 129.6 lekë dhe shitet me 131.5 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 115.7 lekë, ndërsa në shitje me 116.8 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 79.7 lekë dhe në shitje me 81.5 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Euro barazohet me frangën zvicerane/ Kursi i këmbimit, 3 shkurt 2023

Lajmet e fundit nga