LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dollari amerikan më "i dobët” se kurrë/ Kursi i këmbimit, 11 nëntor 2022

11 Nëntor 2022, 08:11, Ekonomi CNA

Dollari amerikan më "i dobët” se kurrë/ Kursi i

Dollari amerikan, nga kuotat e 116 lekëve ka rënë në 114 lekë. Euro nuk ka lëvizur, nga kuotat e një ditë më parë, që kapin shifrën e 116 lekëve.

Rënie të lehtë ka shënuar sot dhe paundi britanik.

Sot, me 11 nëntor 2022, dollari amerikan blihet me 114 lekë dhe shitet me 116 lekë.

Euro blihet me 116.5 lekë dhe shitet 117.2 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 132.7 lekë dhe shitet me 134 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 117.6 lekë, ndërsa në shitje me 118.5 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 85.1 lekë dhe në shitje me 87 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Dollari amerikan më "i dobët” se kurrë/ Kursi i

Lajmet e fundit nga