LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dollari amerikan bie pikiatë, euro nuk ndryshon kuota/ Kursi i këmbimit, 18 shtator 2022

18 Shtator 2022, 08:22, Ekonomi CNA

Dollari amerikan bie pikiatë, euro nuk ndryshon kuota/ Kursi i

Dollari amerikan e mbyll këtë javë duke shënuar një rënie drastike. Edhe monedha e Eurozonës nuk ka përmirësim përballë lekut.

Paundi britanik, edhe pse ka shënuar rënie, mbetet monedha e huaj që këmbehet në kuotat më të larta në tregun valutor.

Kështu, sot në tregun valutor dollari amerikan blihet me 115.9 lekë dhe shitet 117 lekë.

Euro sot blihet me 116.3 lekë dhe shitet me 117 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 131.7 lekë dhe shitet me 134.4 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 119.6 lekë, shitet me 121 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 86.7 lekë dhe shitet me 89 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Dollari amerikan bie pikiatë, euro nuk ndryshon kuota/ Kursi i

Lajmet e fundit nga