LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Luhaten monedhat e huaja/ Me sa këmbehen sot euro, dollari dhe paundi

12 Shtator 2022, 08:12, Ekonomi CNA
Luhaten monedhat e huaja/ Me sa këmbehen sot euro, dollari dhe paundi
Foto ilustruese

Sot në tregun valutor dollari amerikan blihet me 116.3 lekë dhe shitet 117.3 lekë.

Euro sot blihet me 117.2 lekë në shitje, sot këmbehet me 117.9 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 134 lekë, dhe shitet me 137 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 120.5 lekë, shitet me 121.8 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 88.7 lekë dhe shitet me 90.5 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Luhaten monedhat e huaja/ Me sa këmbehen sot euro, dollari dhe paundi

Lajmet e fundit nga