LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Tetë lavatriçe dhe tetë larje pjatash në një muaj/ Si të mos harxhojmë më shumë se 800 kwh

8 Shtator 2022, 14:36, Ekonomi CNA

Tetë lavatriçe dhe tetë larje pjatash në një muaj/ Si

Lavatriçja duhet të ndizet tetë herë në muaj dhe pjatat duhet të lahen tetë herë në muaj.

Kështu saktësohet në tabelën e prezantuar nga qeveria për respektimin e fashës 800 kwh në muaj.

Në tabelë prezantohen gjithashtu edhe përdorimi i pajisjeve të tjera elektroshtëpiake.

Ndërsa, frigoriferi, soba, ndriçimi, televizori, hekuri i rrobave, fshesa, kompjuteri janë të llogaritura për 30 ditë./CNA.al

Tetë lavatriçe dhe tetë larje pjatash në një muaj/ Si

Lajmet e fundit nga