LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dollari amerikan prek fundin si monedha e Eurozonës/ Kursi i këmbimit, 9 shtator 2022

9 Shtator 2022, 08:16, Ekonomi CNA

Dollari amerikan prek fundin si monedha e Eurozonës/ Kursi i këmbimit,

Dollari amerikan ka shënuar rënie në tregun valutor, duke prekur fundin ashtu si euro.

Kështu, sot në tregun valutor dollari amerikan blihet me 116.8 lekë dhe shitet 118 lekë.

Euro blihet me 117.4 lekë në shitje, sot këmbehet me 118 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 134.4 lekë, dhe shitet me 137 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 119.8 lekë, shitet me 121.2 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 88.7 lekë dhe shitet me 90.2 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Dollari amerikan prek fundin si monedha e Eurozonës/ Kursi i këmbimit,

Lajmet e fundit nga