LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dollari dhe Euro ndryshojnë pozicionet/ Kursi i këmbimit, 10 shtator 2022

10 Shtator 2022, 08:14, Ekonomi CNA

Dollari dhe Euro ndryshojnë pozicionet/ Kursi i këmbimit, 10 shtator

Dollari dhe Euro kanë ndryshuar pozicionet sot në tregun valutor. Franga zviceriane ka shënuar një rritje të lehtë. Vendin e parë vijon ta mbajë Paundi britanik.

Kështu, sot në tregun valutor dollari amerikan blihet me 116.2 lekë dhe shitet 117.5 lekë.

Euro blihet me 117.2 lekë në shitje, sot këmbehet me 117.9 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 134.2 lekë, dhe shitet me 137 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 120.7 lekë, shitet me 121.7 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 88.7 lekë dhe shitet me 90.2 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Dollari dhe Euro ndryshojnë pozicionet/ Kursi i këmbimit, 10 shtator

Lajmet e fundit nga