LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Monedhat e huaja, në ‘krizë’/ Bie euro dhe dollari, këmbimi valutor, 13 shtator 2022

13 Shtator 2022, 08:11, Ekonomi CNA
Monedhat e huaja, në ‘krizë’/ Bie euro dhe dollari,
Foto ilustruese

Sot në tregun valutor dollari amerikan blihet me 115.3 lekë dhe shitet 116.6 lekë.

Euro sot blihet me 117 lekë në shitje, sot këmbehet me 117.7 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 134.2 lekë, dhe shitet me 136.6 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 120.6 lekë, shitet me 121.8 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 88 lekë dhe shitet me 90 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Monedhat e huaja, në ‘krizë’/ Bie euro dhe dollari,

Lajmet e fundit nga