LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dollari amerikan prek fundin/ Kursi i këmbimit, 17 shtator 2022

17 Shtator 2022, 08:17, Ekonomi CNA

Dollari amerikan prek fundin/ Kursi i këmbimit, 17 shtator 2022

Dollari amerikan ndodhet në ditët më të këqija në tregun valutor. Monedha amerikane këmbehet më pak se monedha e Eurozonës, ndonëse edhe kjo e fundit nuk e ndal rënien.

Kështu, sot në tregun valutor dollari amerikan blihet me 115.9 lekë dhe shitet 117 lekë.

Euro blihet me 116.3 lekë në shitje, sot këmbehet me 117 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 131.7 lekë, dhe shitet me 134 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 119.6 lekë, shitet me 121 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 86.7 lekë dhe shitet me 89 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Dollari amerikan prek fundin/ Kursi i këmbimit, 17 shtator 2022

Lajmet e fundit nga