LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vjollca Hoxha mbytet në borxhe, kërkon miliona euro kredi

14 Korrik 2022, 13:47, Aktualitet CNA
Vjollca Hoxha mbytet në borxhe, kërkon miliona euro kredi
Vjollca Hoxha

Pronarja e "Top Channel", Vjollca Hoxha, duket se po shkon në rrugën e personit të shumë pronarëve të medias ku shkëlqen Irfan Hysenbelliu.

CNA.al ka mësuar se Vjollca Hoxha është zhytur në borxhe dhe ka kërkuar miliona euro kredi.

Ajo është drejtuar në një bankë të nivelit të dytë, ku ka kërkuar jo pak, por rreth 3 milionë euro kredi.

Kjo shifër marramendëse ngre dyshime se Hoxha është në krizë të rëndë financiare.

Duket se nuk po i ecin punët siç duhet për shkak të problemeve në disa nga kompanitë e saj duke filluar nga Digitalb, kompanitë në ortakëri me pronarët e inceneratorevë etj.

Megjithëse "Top Channel" disa muaj më parë ishte me balance pozitive u deshën pak muaj në duart e Vjollcës që problemet financiare të bëheshin të pashmangshme.

Vjollca Hoxha është më e paguara nga inceneratorët dhe është ortake direkte me pronarët e inceneratorëve, që sot janë në kërkim.

Ashtu si inceneratorët që djegin mbetje Hoxha duket se djeg milionat e eurove./CNA.al

Lajmet e fundit nga