LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tentakulat e inceneratorëve në media/ Gazetari Fundo: Po hapin televizion në Zimbabve

21 Mars 2023, 22:19, Denoncim CNA
Tentakulat e inceneratorëve në media/ Gazetari Fundo: Po hapin
Gazetari Elvi Fundo

Prej kohësh CNA ka raportuar se njerëzit e inceneratorëve i kanë shtrirë tentakulat edhe në Zimbabve.

Mbrëmjen e sotme, gazetari Elvi Fundo ka denoncuar se njerëzit e inceneratorëve po hapin atje një televizion që do ta quajnë “Dream Africa News”.

Ai theksoi në emisionin “A Show” të Adi Krastës se në Zimbabve ka shkuar një nga teknikët më të mirë në Shqipëri dhe po punon për ndërtimin e televizionit.

“Po bëjnë media në Zimbabve. Po të them dhe emrin që ta kesh ekskluzive quhet “Dream Africa News”. Është një televizion që po ndërtohet në Zimbabve. Një nga teknikët më të mirë që ka Shqipëria, po i them me iniciale M.H. i ka hipur avionit dhe ka shkuar në Zimbabwe për të bërë “Dream Africa News”.”, nënvizoi ai ndër të tjera.

Kjo deklaratë vjen një ditë pasi DASH konfirmoi se mediat janë korruptuar nga njerëzit e inceneratorëve.

Në raportin e DASH përmendeshin pagesat në dhjetor 2021 dhe janar 2022, kohë kur Fundo tregoi me emra e dokumenta mediat që kishin marrë para./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga