LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Poeti denoncon “One Communications”/ Kam mbetur pa internet, askush nuk më përgjigjet

1 Maj 2023, 21:56, Denoncim CNA
Poeti denoncon “One Communications”/ Kam mbetur pa internet, askush
Foto ilustruese

Një tjetër denoncim është bërë mbrëmjen e sotme për kompaninë “One Communications”.

Është poeti dhe pedagogu, Sadik Bejko, ai i cili denoncon se nuk ka marrë si duhet shërbimet nga kjo kompani, pavarësisht se ka paguar rregullisht detyrimet.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Bejko shprehet se sot ka mbetur pa internet në shtëpi, e për rrjedhojë pa televizor.

Ai thotë se pavarësisht se ka marrë në telefon shërbimin e klientit të kompanisë “One Communications”, nuk ka marrë një përgjigje për këtë problem.

“Kam paguar sistematikisht detyrimet te dyqanet e One... por sot jam pa tv, pa internet në shtëpi.

Marr në telefon nr +3568……. dhe nuk më përgjigjet.

Më vjen keq që jam pa tv në këtë 1 Maj, ditë feste të proletarëve...”, shkruan poeti.

Ndërkohë, kujtojmë se ky nuk është denoncimi i parë për shërbimin e operatorit telefonik “One Communications”.

Të tjerë qytetarë kanë denoncuar se pavarësisht se kanë paguar për shërbimet që kjo kompani ofron, nuk i kanë marrë ato. Madje edhe kur kanë bërë ankesa, nuk kanë gjetur zgjidhje./ CNA.al

Poeti denoncon “One Communications”/ Kam mbetur pa internet, askush

Lajmet e fundit nga