LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E braktis burri, jeton me fëmijët në një dhomë me lagështirë

28 Prill 2023, 21:20, Denoncim CNA

E braktis burri, jeton me fëmijët në një dhomë me

Emisioni “Stop” u ndal në Koplik pranë shtëpisë së familjes Aruni, që jeton në kushte shumë të vështira. Kryefamiljari prej 5 muajsh është larguar nga shtëpia.

“Nuk dimë asgjë. Nuk hap telefon, asgjë”, tha zonja Aruni.

File Aruni tregon se jeton bashkë me fëmijët në një dhomë gjithë lagështirë, ku tavani është gati në të rënë.

Zonja shprehet se nuk mundet të jetojë në atë gjendje, pasi nuk ka para as për qira e jetesën minimale.

Ajo bën apel për ndihmë për një banesë. Vetë është e sëmurë dhe nuk mundet të punojë edhe pse kushtet e vështira, e detyrojnë, që të mbledhë kanaçe./tvklan.al

Lajmet e fundit nga