LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nuk kanë të ndalur “sukseset” e Policisë/ Cila është “perla” e radhës

11 Qershor 2022, 14:13, Denoncim CNA
Nuk kanë të ndalur “sukseset” e Policisë/ Cila
Foto ilustruese

Pas rezultatit “spektakolar” kundër bagëtive, të policisë së Korçës, duket se nuk kanë të ndalur “sukseset” e policisë shqiptare.

Tashmë “perla” e radhës, është kapja e “kriminelëve” të mëdhenj, që guxojnë e rregullojnë çatinë e shtëpisë.

Mbase nuk e besoni, por kjo është konfirmuar nga vetë policia, e cila në një njoftim për mediat bën të ditur se një 62-vjeçar, në Pogradec, është ndëshkuar sepse rregullonte çatinë, pa leje.

“Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Pogradec referuan materialet në Prokurori dhe filloi procedimi penal në gjendje të lirë, për veprën "Ndërtimi i paligjshëm", për shtetasin K. S., 62 vjeç, banues në Pogradec, pasi u konstatua në lagjen nr. 4, Pogradec, duke kryer punime përpara banesës së tij, pa leje.”-njofton policia.

Policia ka “mësyrë” çdo fshat, dhe ska asnjë shans që një qytetar të rregullojë çatinë, sepse përfundon në burg.

Qytetarët që përfundojnë të inkriminuar, sepse Policia nuk i lejon të rregullojnë çatinë.

Dhe ku? Pikërisht në fshat.

Se çfarë pune prish rregullimi i çatisë në fshat, këtë nuk e dimë.

Por, me sa duket policia shqiptare nuk ka me çfarë të merret dhe del e tremb qytetarët./CNA.al

Lajmet e fundit nga