LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Goditën e kyçën gazetaren dhe operatorin/ Noterja e bashkëshorti, në gjykatë

19 Qershor 2023, 21:20, Denoncim CNA

Goditën e kyçën gazetaren dhe operatorin/ Noterja e

Noterja e Fierit, Anila Haxhiu dhe bashkëshorti i saj, Ilirjan Ymeri, do të ulen në bankën e të akuzuarve në Gjykatë për dhunimin për shkak të detyrës të grupit të xhirimit të emisionit “Stop”.

Hetimet për çiftin e bashkëshortëve kanë përfunduar dhe dosja është nisur drejt institucionit të gjykimit.

Noterja Haxhiu pëveç abuzimit me detyrën, për të cilën kishte shkuar atje grupi i xhirimit, edhe e ka dhunuar këtë të fundit.

Duke mos iu përgjigjur gazetares, ajo e ka mbyllur atë me çelës në zyrë, duke pretenduar, se po e bezdiste dhe duke njoftuar sallën operative të policisë.

Gjatë kësaj kohe, thuhet në dokumentin e hetimit, ajo ka thirrur edhe bashkëshortin Ilirjan Ymeri, ndërsa dhunonte me duar gazetaren, duke i shkaktuar hematoma e humbje të aftësisë për punë për 9 ditë.

Nga ana tjetër, bashkëshorti i noteres ka goditur kameramanin e emisionit Stop, duke i shkaktuar hematoma në qafë të tilla, që gjithashtu shkaktojnë humbjen e aftësisë për punë për 9 ditë.

Ilirjan Ymeri, bashkëshorti dhe sekseri i noteres, nuk është mjaftuar me kaq. Ai ka përplasur në tokë e shkelmuar edhe telefonin e gazetares.

Raporti i prokurorisë ka përshkruar me detaje gjithë ngjarjen, që përfundoi me incidentin e dhunshëm. Për këto konkluzione, janë marrë dhe rezultatet e raportit mjeko-ligjor, si  edhe pamjet filmike të operatorit të emisionit ‘Stop’ dhe zyrës së noteres, Anila Haxhiu./tvklan

Lajmet e fundit nga