LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Denoncimi: Justifikimet e Bollinos për shpifjet me emisione

10 Qershor 2023, 17:27, Denoncim CNA
Denoncimi: Justifikimet e Bollinos për shpifjet me emisione
Carlo Bollino

Carlo Bollino, botuesi italian që ka disa media në Shqipëri, është denoncuar herë pas here për shpifje.

Një prej denoncuesve është edhe anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Jamarbër Malltezi, i cili po përballet në gjykatë me botuesin për shpifje.

Disa ditë më parë, Malltezi tha se Bollino ishte justifikuar në gjykatë se kishte “shpifur padashje”.

Ndërsa sot, ai tregon se Bollino është justifikuar para togave të zeza duke thënë se emisionet ishin “opinione që mund të jenë të pasakta”.

Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së deklaron se botuesi po mundohet ta shtyjë gjyqin, por e paralajmëron atë se shumë shpejt do të triumfojë ligji.

“Carlo që merr dhoro pasuritë publike mes Tiranës dhe bën emision me 10 shpifje, tani në gjyq i quan “opinione që mund të jenë të pasakta”.

Mos u mërzit Carlo se do vijojmë gjyqin sado gjatë që ta shtysh. Shpejt do marrësh vesh edhe sesi degjeneron drejtësia kur bëhet politikë e nuk guxon t’i preket një qime interesit të tualetit. Ligji, e drejta e Zotit dhe dinjiteti i pronarëve triumfojnë mbi pisllëqet, përfshi të atyre që marrin miliona nga mafia e inceneratorëve të drejtuar nga Rama”, shkruan Malltëzi në rrjetet sociale./ CNA.al

Denoncimi: Justifikimet e Bollinos për shpifjet me emisione

Lajmet e fundit nga