LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Denoncimi/ Shpifjet e Bollinos dhe Top inceneratori

29 Maj 2023, 21:01, Denoncim CNA
Denoncimi/ Shpifjet e Bollinos dhe Top inceneratori
Fotomontazh - Top Channel dhe Carlo Bollino

Një tjetër denoncim ka nxjerrë në pah shpifjet e Carlo Bollinos me mediat e tij dhe “Top Channel”.

Është anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Jamarbër Malltezi, ai i cili tregon se Bollino dhe “Top Channel” kanë shpifur me lajme dhe tashmë justifikohen para gjykatës.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Malltezi deklaron se dy mediat që paguhen nga paratë e inceneratorëve dhe i bëjnë “qoka” qeverisë, shpifin ndaj kundërshtarëve të kryeministrit Edi Rama.

Ndodh kjo ndërkohë që në adresë të këtyre shpifësve, sikurse deklaron Malltezi, janë në fuqi jo pak denoncime, me të cilat Bollino dhe "Top Channel" po përballen në gjykatë. 

Por për shpifjet që kanë bërë, këto media po përdorin justifikime. Sipas anëtarit të Këshillit Kombëtar të PD-së, Bollino ka deklaruar se ka “shpifur padashje”, ndërsa “Top Channel” se “ka marrë si të vërteta deklarimet e të tjerëve dhe nuk janë ata shpifësit, por vetëm transmetues”.

“2 vite kaluan e hyri i treti që po pres gjyqin për shpifje ndaj Bollinos dhe Top Blushit që paguhen nga inceneratorët për lëpirje ndaj Ramës dhe shpifje ndaj kundërshtarëve të regjimit hajdut. 10 shpifje pati Bollino dhe 7 Top Blushi, por nuk fillojnë gjyqet me këtë mender-reformë. 2 nga shpifjet bien poshtë me 2 foto. Ndaj tani Bollino përpëlitet se pati "shpifje padashje" dhe top inceneratori thotë se "kam marrë si të vërteta deklarimet e të tjerëve ndaj ata janë shpifësit, ne vetëm i transmetuam".

Rama vjedh emrin e klubit me gjithë historikun pa asnjë letër me shtetin. Si kryetar bashkie firmosi se i gjithi është i uzurpuar. Ministrat e tij Angjeli, Klosi e Majko nisën privatizimin. Problemin e kanë se pronarët denbabaden Tironas, Begeja, Llagami, Vaqari, Alimehmeti dhe Saliaga morën tokën e tyre dhe se nuk e vodhën dot edhe tokën siç vodhën emrin dhe historikun. Ndryshe nga pengu i Ramës, unë nuk tërhiqem nga gjyqi për shpifje. Presim të përballemi me shpifësit që i paguan bujarisht kryehajduti”, shkruan Malltezi./ CNA.al

Denoncimi/ Shpifjet e Bollinos dhe Top inceneratori

Denoncimi/ Shpifjet e Bollinos dhe Top inceneratori

Denoncimi/ Shpifjet e Bollinos dhe Top inceneratori

Lajmet e fundit nga