LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vijojnë pagesat për inceneratorin e Tiranës/ Afera që duhet të vërë në lëvizje këshillin e ri bashkiak

10 Qershor 2023, 14:59, Denoncim CNA

Vijojnë pagesat për inceneratorin e Tiranës/ Afera që duhet

Afera e inceneratorit të Tiranës sa vjen dhe thellohet. Ndonëse nuk kryen proceset incenerimit të mbetjeve, inceneratori në Sharrë vijon të marrë pagesa nga Bashkia e Tiranës.

Kjo gjë është denoncuar dhjetëra herë nga CNA dhe eksponentë të politikës. Një tjetër denoncim ka ardhur nga nënkryetari i Partisë së Lirisë, Endrit Braimllari.

Me anë të një deklarate për mediat, ai denoncoi pagesat për inceneratorin e Tiranës dhe i bëri thirre këshillit të ri bashkiak që të vihet në lëvizje dhe të nisë verifikimet për abuzimet.

“Çështja e inceneratorëve, ku Erion Veliaj përfshihet drejtëpërdrejt në korrupsion dhe abuzim me detyrën duke marrë kompentencat e këshillit bashkiak.

Erion Veliaj dhe Bashkia e Tiranës vazhdon të kryejë çdo ditë pagesat për inceneratorin që nuk ekziston nga taksat e qytetarëve të Tiranës. Dhe është detyra e këshillit të ri bashkiak ta verifikojë në terren”, theksoi ai./ CNA.al

Lajmet e fundit nga