LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

U bllokuan në “Kanionin e Langaricës”/ Shpëtohen 23 turistët gjermanë, polakë e francezë

25 Shtator 2023, 18:29, Aktualitet CNA

U bllokuan në “Kanionin e Langaricës”/ Shpëtohen 23

23 turistëve gjermanë, polakë e francezë, të cilët kishin mbetur të bllokuar në “Kanionin e Langaricës” janë shpëtuar nga policia.

CNA raportoi e para për situatën e vështirë në të cilën gjendeshin turistët.

Ata ishin duke eksploruar natyrën në këmbë por mbetur të bllokuar për shkak të rritjes së nivelit të ujit në lumin e Langaricës, nga reshjet e shiut.   

Me të marrë njoftimin forcat policore bashkë me shërbimet e zjarrëfikësve shkuan në vendngjarje.

Pas disa orësh kërkime u gjetën 23 turistët gjermanë, polakë, e francezë.

Ata janë shoqëruar për në Përmet dhe iu është ofruar ndihma e nevojshme mjekësore, e aktualisht ndodhen në gjendje të mirë shëndetësore.

Ata kanë falënderuar shërbimet e Policisë, për humanizmin dhe për ndihmën që iu ofruan./ CNA

Lajmet e fundit nga