LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

"Tempulli" vë në pranga një 26-vjeçar/ Shkon në 95 numri i të ndaluarve

26 Shtator 2023, 15:03, Aktualitet CNA
"Tempulli" vë në pranga një 26-vjeçar/ Shkon
Foto ilustruese

Një 26-vjeçar i shpallur në kërkim në kuadër të megaoperacionit policor të koduar "Tempulli" është vënë në prangat e policisë. 

26-vjeçari me inicialet D. Gj., banues në Tiranë u kap në rrugën e Kavajës.

Gjykata e Shkallës së Parë e Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë i ka caktuar atij masën e sigurisë "Arrest në burg", për veprën penale "Prodhimi dhe shitja e narkotikëve".

Pas këtij ndalimi në total ka shkuar në 95 numri i shtetasve të ndaluar.

Më parë, gjatë zhvillimit të këtij operacioni, janë sekuestruar 10 kg lëndë e dyshuar narkotike cannabis sativa, 3.7 kg kokainë, 150 doza heroine, 1 armë zjarri pistoletë, 12 automjete, 78 celularë, 12 peshore elektronike, 3 motomjete, 30 000 euro, 6000 paund, 4 500 000 lekë dhe 12 targa automjetesh.

Vijon puna për lokalizimin dhe kapjen e shtetasve të tjerë të shpallur në kërkim në kuadër të këtij megaoperacioni.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme./ CNA

Lajmet e fundit nga